Junajted primio četiri gola od Kadiza, od večeras se zna ko je precrtan!

sreda 07.12.2022.
22:30

Pripremni meč Junajteda na jugu Španije.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Mančester junajteda izgubili su od Kadiza rezultatom 4:2 u prijateljskom susretu pred nastavak sezone.

Erik ten Hag je u Španiju poveo rezerviste zbog Mundijala, ali su šansu dobili igrači koji bi mogli da se nametnu u nastavku sezone, ali se večeras nisu pokazali u pravom svetlu.

Ten Hag je izveo dve postave po 45 minuta, a starteri su bili - Van-Bisaka, Lindelef, Van de Bek, Elanga i Marsijal.

Kadiz je u prvih 15 minuta postigao dva gola preko Garsije i Lozana, a u 21. minutu je Marsijal iz penala postigao jedini pogodak u ovoj jačoj postavi.

Osim njega, koji je dobio prelaznu ocenu, lokalni Mančester ivning njuz je Van-Bisaki, Van de Beku i Elangi dodelio ocenu - četiri. Mnogi koji su gledali meč i ostavljali komentare, smatraju da se Van-Bisaka na ovim mini pripremama u Španiji definitivno oprašta od Junajteda.

U drugom delu šansu su dobili anonimni klinci iz omladinskog pogona, a odmah u 48. minutu Maino je izjednačio na 2:2.

Međutim, Kadiz je do kraja postigao još dva gola preko Sobrina i Alarkona.

Pre povratka u Englesku, Junajted će za tri dana odigrati još jednu pripremnu utakmicu protiv Betisa.

Prvi takmičarski meč je na programu već 21. decembra u Liga kupu protiv Barnlija, a potom 27. dočekuju Notingem Forest u Premijer ligi.