Junajted zakazao meč sa Arsenalom!

Autor: Janko Glavonjić
ponedeljak 16.02.2015.
22:41

Mančester Junajted je u poslednjih pola sata igre uspeo da preokrene rezultat protiv domaćeg Prestona i savlada ih 1:3, i tako zakaže duel sa Arsenalom u četvrtfinalu FA Kupa.

Beta/AP Photo/Jon Super

Očekivano, od samog početka meča Junajted je dominirao u posedu, i uglavnom se igrali na polovini Prestona.

Ipak, gostujući fudbaleri nisu uspevali da naprave neke zaista velike šanse u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Junajted je imao ogromno preimućstvo u posedu lopte, ali je nedostajao završni pas, naročito vezni igrači nisu imali neku ideju kako do gola i previše su zadržavali loptu.

Početak drugog poluvremena je doneo oduševljenje domaćim navijačima, pošto je pravo ni iz čega Preston poveo!

Domaći su napravili sjajnu kontru, koju je dobrim udarcem završio Skot Lerd. Njegov šut je zakačio odbrambenog fudbalera Junajteda, prevario De Heu, lopta mu je prošla ispod ruke i završila u mreži.

U narednih 10-ak minuta ovo vođstvo je Prestonu dalo krila, igrali su sjajno, i nedostajala je samo završnica da ponovo opasno ugroze De Heu, ali kada je prošao taj prvi talas, ponovo su se povukli i Junajted je još jednom preuzeo inicijativu.

Posle šanse Garnera u 62. minutu koju je odlično spasio De Hea, u sledećem napadu je Junajted izjednačio.

Valensija je sjajno prošao po desnoj strani, u akciju se uključio Jang, a završio je Erera, preciznim udarcem savladavši Stakmena.

Posle tog gola, Junajted je napao još žešće i preko Felainija u 72. minutu poveo.

Po ko zna koji put su u šesnaestercu gosti tražili visokog Belgijanca, koji je konačno došao do prilike, bio najviši u skoku i uputio udarac.

Golman je samo kratko odbio loptu, Felaini je iz drugog pokušaja zakucao loptu u mrežu.

Preston je potpuno pao, na samom kraju meča, u 88. minutu, Runi je iz penala koji je nad njim napravio golman Stakmen postigao i treći gol.

Domaćin je imao priliku u poslednjim trenucima meča, ali je odbrana Junajteda izbacila loptu ssa gol linije.