Junajtedov popravni na Eland Roudu, Rašford i Garnačo srušili otpor Lidsa!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 12.02.2023.
16:54

Pre samo četiri dana, isti rivali odigrali su 2:2 na Old Trafordu, sada je već mnogo drugačije...

AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su kao gosti ekipu Lidsa rezultatom 2:0 u okviru 23. kola engleske Premijer lige.

Čitav meč protekao je u znaku terenske inicijative "crvenih đavola" što se naročito ogledalo u posedu lopte, no prvi je zapretio Lids preko raspoloženog Samervila.

Nakon toga, usledio je pokušaj Bruna, da bi u samom finišu zablistao De Hea koji je spretno odbranio udarac Samervil. Na drugoj strani, Portugalac je takođe propustio šansu kada je reagovao Melije.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, pa smo svu akciju videli u nastavku igre.

Ohrabrio je privremeni menadžer Lidsa Majkl Skubala svoje igrače na poluvremenu, pa je tako odličnu priliku na početku drugog dela igre propustio Harison.

Zapretio je i Junajted, Dalot je pogodio prečku, nakon čega je De Hea odbranio udarac Ajlinga i Samervila.

A onda, pravi "blic-krig" Junajteda.

Igrao se 80. minut kada je Šo ubacio loptu sa leve strane, a nju je glavom "sačekao" Markus Rašford i zatresao mrežu Melijea. Sudija Tirni nakratko se dvoumio zbog potencijalnog ofsajda, ali posle VAR snimka bilo je jasno da je pogodak regularan.

Pet minuta kasnije, sve je bilo gotovo kada je talentovani Alehandro Garnačo na dodavanje Veghorsta postavio konačan rezultat.

Nije to bilo sve, Rašford je pogodio i u 90. minutu, međutim gol je bio poništen zbog ofsajda.

Mančester junajted je ovom pobedom skočio na drugu poziciju Premijer lige sa 46 bodova, ali i dve utakmice više od lidera Arsenala i trećeplasiranog Sitija.

Lidsu predstoji žestoka borba za opstanak nakon smene Džesija Marša, klub iz zapadnog Jorkšira zauzima 17. poziciju sa 19 bodova.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci Sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i u roku od nekoliko minuta dobijate bonus za kazino a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci Sportske.net dobijaju 500 dinara više.