Junajtedova želja i Strahinja Pavlović "srušili" Liverpul, Srbin Klopov starter!

Autor: Lazar Nikolić
sreda 27.07.2022.
22:15

Salcburg iznenadio Engleze.

Sportske.net/Nikola Miloradovic

Fudbaleri Red Bul Salcburga savladali su Liverpul sa 1:0 na pripremnoj utakmici odigranoj u Austriji.

Pobedonosni gol za domaćina postigao je Slovenac Benjamin Šeško koji se povezuje sa transferom u Mančester junajted.

Srpski reprezentativac Strahinja Pavlović odigrao je drugo poluvreme za "bikove", na drugoj strani mladi Stefan Bajčetić bio je starter na levom beku u ekipi Jirgena Klopa. Podsetimo, mladi Bajčetić je sin bivšeg Zvezdinog fudbalera Srđana, rođen je u Vigu, a nedavno je potpisao profesionalni ugovor sa engleskim velikanom.

Liverupul je u meč ušao u "rezervnoj" postavi, sa novajlijama Karvaljom i Nunjezom u špicu napada, dok je trener "bikova" Matijas Jajsle glavne adute pustio od starta utakmice.

To mu se isplatilo u 31. minutu kada je slovenački napadač Benjamin Šeško postigao jedini gol na meču.

Izmenio je čitav tim Jirgen Klop posle sat vremena igre. Ušli su Robertson, Aleksandre-Arnold, Van Dajk, Fabinjo, Tijago, Salah i Dijaz.

Napali su "crveni" u poslednjih pola sata, stvorili nekoliko dobrih šansi, ali je odbrana Salcburg u kojoj je bio Strahinja Pavlović izdražala sve nalete i tako sačuvala pobedu Salcburgu.