Juve nije blistao, ali je pobedio, povreda Dibale za brigu, veliki dan za Lokatelija!

nedelja 26.09.2021.
14:27

Važna pobeda "stare dame".

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom stadionu ekipu Sampdorije rezultatom 3:1 (2:1) u šestom kolu Serije A.

Meč je obeležio Paulo Dibala iako je na terenu proveo svega 21 minut. Argentinac je u 10. minutu iskoristio lepu asistenciju Lokatelije i sa 18 metara pogodio sam ugao za 1:0.

Ipak, već u 21. minutu morao je da napusti teren zbog povrede mišića i u suzama i uz ovacije navijača napustio je teren, a zamenio ga je Kuluševski.

Juventus je u 43. minutu postigao drugi gol, Muru je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Leonardo Bonući.

Međutim, Sampdorija je samo minut kasnije postigla gol. Posle akcije iz kornera, Kandreva je centrirao, a Jošida glavom savladao Perina za 2:1

Juventus je ponovo dodao gas, a u 57. minutu Kuluševski je vratio povratnu, a Lokateli postigao svoj prvenac u crno-belom dresu za 3:1.

Maks Alegri je odlučio da pojača bedem ispred gola, uveo je Remzija i Kjelinija umesto Kjeze i Bernardeskija.

U finišu je Sampdorija uspela da zakuva rezultat, pošto jeKandreva u 83. minutu pogodio za 3:2

Do kraja nije bilo promene, Juve je uspeo da pobedi, ali i da pokaže da nije na onom nivou koji se očekuje. Juve sada ima osam bodova i zauzima osmo mesto, dok je Sampdorija 14. sa pet.