Majstoriju Vlahovića "poništio" Ejbraham, za remi u derbiju - Radonjić režirao pobedu Torina!

subota 27.08.2022.
20:23

Srpski reprezentativci u centru pažnje.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

U terminu od 18.30 sati odigrane su dve utakmice trećeg kola italijanske Serije A. Juventus i Roma su remizirali u Torinu rezultatom 1:1, dok je Torino kao gost slavio protiv Kremonezea sa 2:1.

Strelac za Juventus je bio Dušan Vlahović, a gol za Torino dao je Nemanja Radonjić.

Sve oči bile su uprte ka Torinu, gde je igran derbi kola.

Već u drugom minutu je Nemanja Matić napravio prekršaj na 20 metara od svog gola. Slobodan udarac je na fantastičan način izveo Vlahović i levom nogom smestio loptu pod prečku, iza nemoćnog golmana Ruija Patrisija, za 1:0.

Dušan je tim golom potpuno razbio Murinjovu koncepciju za ovaj meč, pa Rimljani u nastavku prvog poluvremena nisu ličili na sebe i na tim koji stidljivo najavljuje borbu za šampionsku titulu.

U 25. minutu je VAR poništio gol Lokatelija za 2:0, zbog toga što je u začetku akcije Vlahović igrao rukom.

Do kraja prvog dela nije bilo uzbuđenja. Juve je iskontrolisao situaciju, a Roma nije uspela da dođe do daha.

Drugo poluvreme je krenulo u sličnom ritmu. Juventus je čuvao stečenu prednost, Roma nije imala odgovor, ali onda je došao 69. minut i 1:1 pravo niotkuda.

Nakon kornera sa leve strane, do tada neprimetni Dibala je vratio loptu u sredinu sa druge stative, a Ejbraham je pokazao da je gospodar situacije u petercu i trzajem glavom poslao loptu iza leđa Sčensnog.

Do kraja nije bilo uzbuđenja i Roma je posle svega uzela slađi bod iz ovog susreta.

Vlahović je zamenjen u 86. minutu. Kostić je odigrao ceo meč za Juve, a Matić za goste.

Torino je oborio na pleća novajliju u ligi i sada ima odličnih sedam bodova. Poveo je autogolom Bjanketija u 17. minutu, a na 0:2 je povisio Radonjić u 65. Srbin je u svom stilu protutnjao po levoj strani, razmenio dupli pas sa Vojvodom i dobio zicer, koji je lako sproveo u mrežu sa četiri metra.

Kremoneze je smanjio na 1:2 preko Sernicole u 80. minutu.

Saša Lukić je zamenio Radonjića u 85. minutu, a Vanja Milinković-Savić je branio gol Torina.