Vlahović heroj sa klupe, Juve dobio najmlađeg strelca u istoriji i savladao Frozinone!

subota 23.12.2023.
14:28

Važan trijumf za ostanak u trci sa Interom.

Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Fudbaleri Juventusa pobedili su Frozinone u gostima sa 2:1, u utakmici 17. kola Serije A.

Heroj "Stare dame" bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović, koji je ušao sa klupe u 54. minutu pri rezultatu 1:1 i postigao gol za trijumf svog tima u 81. minutu.

Juventus sada ima 40 bodova na drugoj poziciji, što je jedan manje, uz meč više, od lidera Intera.

Frozinone je na 14. poziciji sa 19 bodova.

Juventus je bio bolji u prvom poluvremenu i poveo je već u 12. minutu.

Izvršili su gosti strahovit presing na golmana domaćih Turatija, naterali su ga na grešku, pa je lopta posle njegovog ispucavanja došla do Kostića. Srbin je proigrao mladog napadača Jildiza, a Turčin je izveo nekoliko maestralnih poteza, prošao pored čuvara u punom trku, ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem pogodio željeno mesto, za 0:1.

Kenan Jildiz ima 18 godina i 233 dana i danas je postao najmlađi strelac u istoriji Juventusa, i to u svojoj prvoj utakmici koju je počeo kao starter. On je nedavno bio strelac i za reprezentaciju Turske protiv Nemačke.

Do kraja prvog dela je Juve nastavio da dominira, ali nije uspeo da dođe do drugog pogotka.

Na početku drugog poluvremena se Juventus povukao, u svom stilu, i počeo da brani minimalnu prednost.

Za takav pristup je kažnjen u 51. minutu. Monterizi je predivnim pasom u prazan prostor "razorio" zadnju liniju Juventusa, Baes je to sjajno ispratio, izašao sam pred Ščensnog i matirao ga, za 1:1.

Nije trener Juventusa Masimilijano Alegri imao kud posle izjednačenja, pa je na teren u 54. minutu poslao Dušana Vlahovića, baš umesto Jildiza. U istom minutu je Kostić svoje mesto na terenu ustupio Ilingu.

Usledio je pritisak ekipe iz Torina, a Vlahović je postao čovek odluke u 81. minutu. Mekeni je centrirao sa desne strane, a Srbin fantastično reagovao i udarcem glavom savladao Turatija, za 1:2.

Vlahović je postigao još jedan gol u 90. minutu, ali je on poništen nakon VAR provere, zbog "milimetarskog" ofsajda.