Juve loš na letnjoj premijeri, Vlahović promašio penal!

petak 26.07.2024.
22:38

Ubedljiv poraz ''stare dame'' na debiju novog trenera.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Juventus je danas počeo sa odigravanjem pripremnih utakmica ovog leta, a debi novog trener Tijaga Mote nije prošao slavno.

Juve je gostovao ekipi nemačkog drugoligaša Nirnberga, koju sa klupe predvodi nekadašnji napdač Lacija i reprezentacije Nemačke, Miroslav Klose.

Mimo očekivanja, Nirnberg je na svom terenu ubedljivo savladao ''staru damu'' sa čak 3:0!

Kaspar Žander je već u 19. minutu doveo nemački tim u vođstvo i taj gol je obeležio prvo poluvreme.

U nastavku je Tijago Mota na teren izveo potpuno drugu postavu, u kojoj su se nalazili i Dušan Vlahović, kao i novajlija iz podgoričke Budućnosti Vasilije Adžić.

Juve je iznudio penal u 72. minutu, Vlahović je preuzeo odgovornost da ga izvede, ali je to loše učinio i umesto mreže pogodio je stativu.

Rezultatska neizvesnost potrajala je do 87. minuta, a onda dva brza gola za Nirnberg, najpre Forkel, pa dva minuta kasnije i Janiš, za konačnih 3:0.

Juventus (4-2-3-1): Di Gregorio (46’ Perin) - Roui (46’ Savona), Gonzales (46’ Gati), Djalo (46’ Kabal), Barbijeri (46’ Kambijaso) - Tiram (46’ Fađoli), Lokateli (46’ Nikolusi Kavilja) - Komenensija (46’ Vea), Mireti (46’ Adžić), Hasa (46’ Mbangula) - Sekulov (46’ Vlahović).