ponedeljak 09.03.2015.
22:53

Osamnaestom pobedom u sezoni, Juventus se još više približio novom ''Skudetu''.Sasuolo dugo odolevao, ali iznenađenja nije bilo zahvaljujući sjajnom Polu Pogbi.

Beta/AP Photo/Massimo Pinca

Samo čudo bi moglo da Juventus ovog proleća spreči da odbrani šampionski tron u Seriji A.

Ekipa Maksa Alegrija večeras je pred svojim navijačima savladala Sasuolo sa 1-0 i tako stekla ogromnih 11 bodova prednosti, na 12 kola do kraja sezone.

Gosti su u večerašnji duel ušli posle tri uzastopna poraza, ali se Juventus dugo mučio da nađe put do mreže golmana Konsiljija.

Tokom prvog poluvremena ređale su se prilike Teveza, Vidala, pokušao je i Kjelini, ali su gosti uspeli da se odbrane.

U nastavku ista slika, inicijativa Juventusa, nove prilike za Pogbu i Teveza, nešto kasnije i Ljorentea, počelo je sve da ''miriše'' i na remi, ali golman Sasuola je konačno kapitulirao u 82. minutu.

Rezervista Pepe je ispred kaznenog prostora gostiju uposlio Pogbu, a onda je usledio njegov snažni, neodbranjivi projektil sa 18 metara! Konsilji tu ništa nije mogao, lopta je završila u mreži, a ovaj gol je na kraju i presudio - 1:0 za Juventus!

Italy Soccer Serie A

Gol odluke Pola Pogbe možete da pogledate OVDE.

Podsetimo, ranije večeras lacio je na svom terenu ubedljivo savladao Fiorentinu sa 4-0, pa vrh tabele posle 26. kola izgleda ovako: