Juve na pragu finala Kupa, protiv Bufona ni penal ne pomaže

utorak 30.01.2018.
22:44

Odigrana prva utakmica polufinala Kupa Italije, Juve napravio veliki korak ka finalu.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

U prvoj utakmici polufinala Kupa Italije, Jventus je večeras kao gost savladao Atalantu u Bergamu rezultatom 1:0 i tako stekao lepu prednost pred revanš na svom terenu krajem februara.

Samo tri minuta bila su potrebna ekipi Juventusa da dođe do vodećeg gola u ovoj utakmici. Bila je to solo akcija Gonzala Iguaina, koji je prihvatio loptu ispred kaznenog prostora domaćih, onda lepo prošao pored dvojice protivničkih igrača i na kraju rutinski savladao golmana Berišu - 0:1.

Ali, samo dvadeset minuta kasnije, tim iz Bergama je imao najbolju priliku za izjednačenje.

Lopta je u kaznenom prostoru Juventusa pogodila u ruku Benatiju, sudija nije mogao bez video tehnologije u ovoj situaciji, i posle pregledanog snimka doneta je odluka da se  dosudi jedanaesrerac za Atalantu.

Odgovornost da šutira preuzeo je Alehandro Gomez, ali Điđi Bufon je ''pročitao'' njegovu nameru i zaustavio taj udarac.

Ostalo je 1:0 za Juve, a nova velika uzbuđenja višđena su u finišu meča. Najpre je Iguain propustio priliku da u 84. minutu duplira prednost svog tima, a pet minuta kasnije Josip Iličić na drugoj strani nije uspeo da iz izgledne situacije savlada Bufona koji je na pravi način obeležio povratak na teren posle dvomesečne pauze zbog povrede.

Sutra je na programu prva utakmica drugog polufinala između Milana i Lacija.