subota 27.11.2021.
19:55

"Boginja" ostvarila istorijsku pobedu.

EPA-EFE/MASSIMO RANA

Fudbaleri Atalante savladali su Juventus u Torinu rezultatom 1:0 u 14. kolu italijanske Serije A.

Juve nikako ne uspeva da napravi pobednički niz u domaćem šampionatu koji bi ga približio ekipama na vrhu.

Ovoga puta, u Torinu je slavila ekipa Atalante koja je iskoristila veliki kiks domaće ekipe u 28. minutu.

Posle dobre prilike Dibale, dogodila se greška na sredini terena kada je pogrešio Morata, loptu je dobio Duvan Zapata koji ju je od prečke poslao u mrežu Šćešnog.

U nastavku smo videli veoma tvrdu i agresivnu utakmicu, sudija Ajroldi podelio je čak devet žutih kartona, a Juventus je zaigrao nešto bolje.

Dobru priliku je propustio Rabio kada je reagovao Muso, a odličnu šansu za gol imao je i Dibala koji je u finišu meča pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Više od toga "bjankoneri" nisu mogli, pa je Atalanta posle 32 godine pobedila Juventus u Torinu.

Atalanta je učvrstila četvrtu poziciju, dok je Juventus nakon poraza osmi na tabeli sa sedam bodova manje od "boginje" i mesta koje vodi u Ligu šampiona.