nedelja 12.01.2020.
22:45

Ključni momenti u derbiju dogodili se već u prvih deset minuta!

Beta/Alfredo Falcone, LaPresse via AP

Derbi 19. kola italijanske Serije A odigran je večeras na rimskom Olimpiku, gde je Juventus savladao domaću Romu sa 2:1 i vratio se na prvo mesto na tabeli, iskoristivši tako jučerašnji kiks Intera koji je na svom terenu remizirao sa Atalantom (1:1).

Juve je furiozno započeo ovaj meč i već u drugom minutu aktuelni šampion je poveo. Slobodan udarac iskosa sa leve strane izveo je Dibala, njegov centaršut je odlično ispratio Demiral, koji sa ivice peterca desnom nogom šalje loptu u mrežu - 0:1.

Samo osam minuta kasnije, gosti su duplirali prednost. Sve se dogodilo posle velikog nesporazuma golmana Lopeza i Veretua, koji je u pokušaju da popravi što se popraviti može, oborio Dibalu u kaznenom prostoru i za sudiju nije bilo dileme - jedanaesterac za Juventus.

Imao je Ronaldo i još jednu odličnu priliku pred kraj poluvremena, ali nije uspeo da je iskoristi, a na odgovor Rimljana se čekalo sve do sredine drugog poluvremena.

Još jedan jedanaesterac, ovoga puta je Aleks Sandro igrao rukom u jkaznenom prostoru Juventusa, a posle konsultacije sa VAR-om, sudiuja Marko Gvida je pokazao na belu tačku.

Desetak minuta kasnije, nova prilika za Ronaldam, kada je zamalo bio neprecizan, a u 79. minutu Iguain je zatresao mrežu, ali taj njegov gol nije priznat zbog ofsajda.

Roma je mogla do izjednačenja u 81. minutu, kada je naš reprezentativac Aleksandar Kolarov bio u prilici, ali Ščešnji je izašao kao pobednik.
--

36 Komentara

Consigliere 1927
Monday, 13.01.2020
02:32

Sami smo krivi, nista danas Juve bolji nije bio ali eto. Na greskama se uci, nadam se da ce biti bolje, zao mi je sto samo po ko zna koji put ove sezone olako i glupavo gubimo bodove....

neme
01:38

Kolarov kod prvog gola ko da je zakasnio na autobus a ne da blokira demirela.posle ih juve rutinirao.voleo bi da ovaj rabio ude u formu jak je brz mnogo bi znacio.steta za zaniola mnogo je dobar.demirel bolji od delihta .valjda nije ozbiljna povreda

Offside
01:17

Bio sam ubedjen da je Valverde sa onakvim timom najveca kukavica od trenera danasnjeg fudbala ali onda se poojavio Sari u Juventusu.Covek ima Iguaina,Ronalda i Dibalu a on koristi dvojicu u isto vreme,o tome da i dalje forsira Kuardada ne treba trositi reci.Postigne gol i odmah povlacenje,postigne 2 i sa pritiskom moze jos 2 a on povuce ekipu...Ovo je ko zna koji put da Juventus pada u drugom poluvremenu imao prednos od 1 ili 2 gola...Teska kukavicka taktika koju forsira Sari...

qeqrtqtqt
22:49

Kuadrado odlican na kao desni bek za Danila Kafu licno,ali je lose odigrao ovu tekmu,Sari treba da igra 4-3-3 na levom krilu ronaldo,desno Dibala u sredini Iguain,ili ova ali Dibala kao ofanzivni vezni,umesto Remzija koji nije jos spreman tromo deluje

Badr Hari
00:37

Niko jači od izlizanog sa svoje prirodne pozicije. :D Bez njega ništa od pobede Juvea jer je teško i zamisliti da bi iko drugi mogao da postigne gol sa penala. :D

wqrrrqr
22:53

A skraceni i sa te pozicije masi GOat :DDDD

DEL PIEROO
00:36

Lagano kao sto sam i ocekivao malo pometnje nakon onog penala, ali sta je tu je jedini problem vezni red ocajnicki nam treba Pogba, Rabio ulazi u formu i bice vazan deo tima, Pjanic negledljiv

Tiribocchi
Sunday, 12.01.2020
23:55

Vec vidjeno scenario , stize januar , fevruar zgusnut raspored Juventus ce se polako odcepiti od ostali i ostace paklena konkurencija za mesta koje vode u LS. Roma je igrala verovatno utakmica sezone i imali su veliku zelju ali nisto mogli nista vise.

juvealexx
23:54

Loša igra ali ostvarena je pobjeda na jednom od najtežih gostovanja za Juventus ,nismo slavili zadnjih 5 sezona ,tako da je ovo "jackpot" za Juve , šteta što se Demiral teže ozlijedio iako ga je de ligt dostojno zamijenio , patimo dosta u veznom redu od kad nema bentancura i to se vidjelo i večeras , rabiot i Ramsey su smetali jedan drugome , sad smo na prvom mjestu a prošli smo sva teža gostovanja gotovo "neokrznuti" osim lazija , što nije nevažno za drugi dio sezone jer sve te ekipe dočekujemo doma a gostujemo napoliju i Milanu od "težih" utakmica

Marchisio8
23:52

Битна 3 бода,али игра није била добра. Нејасна измјена Дибале,морао је остати на терену јер нема ко пренети лопту,Пјанић лош,много грешака. Најбољи је био Де Лихт уз Рабиоа.

Urossi
23:50

Pobedi i serijas b nekoga.

Japanac
23:55

Da i 9 godine je na vrhu tabele, a nekome ni rvacki zahvat ne pomaze...

Urossi
00:57

Sve bi ti dao samo da niste nikada igrali seriju b🤣😂.p.s.tripleta

juvealexx
23:57

Ti si izgleda "prespavao" serie a zadnjih 8 god ili se tek "probudio iz kome" pa još misliš da si u 2006 god 🤣

Don Luciano
23:49

Da cujemo sad navijace intera ako ih ima,najavljivali su nam poraz veceras??

Mak-Juventino
23:48

Samo da nije nista ozbiljno sa Demirala i Zaniola ... Grozno drugo poluvreme za nas , sreca sto je romino prvo bilo i gore .... FORZA JUVENTUS

juvealexx
23:58

Grozna utakmica u globalu izuzev prvih pola sata

Japanac
23:47

Tesko gostovanje, sreca za brza dva gola, ali ovakve pobede su najsladje, Forza Juve