Juve u drugoj brzini, Lacijali arhivirani, +14!

Autor: Vladimir Stojanović
petak 15.02.2019.
22:24

Frozinone lakši trening za Juve, Ronaldo dao 19. gol u šampionatu, sada italijanski šampion razmišlja o Atletiku...

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je sa pola gasa dobio slabi Frozinone, odradili su posao i sada čekaju sredu i gostovanje na "Vanda Metropolitano". Anćeloti je ispunio cilj, ostao bez povreda, mada je Mandžukić završio sa zavojem oko ruke. Ali, Bonući i Kjelini su odigrali više od sat, pa će Juve u najjačem sastavu na Atletiko.

Sve je bilo brzo gotovo, u šestom minutu je sevnuo Dibalin projektil, Sportijelo je bio nemoćan, vođstvo koje je omogućilo miran meč Juventusu.

Posle desetak minuta još jedna lopta u mreži Lacijala, ovoga puta posle gužve, Bonući je poslednji dotakao loptu, završila je u mreži, 2:0.

Tada je usledilo ono što obično gledamo kada Juve povede, spustili su gas, bilo je prilika, nekoliko puta je probao Ronaldo, gosti nisu ugrozili Šćešnjog osim par solidnih slobodnjaka, jednom je Ćofani šutirao glavom preko gola.

U nastavku slična slika, kao lakši trening, čekalo se praktično da Ronaldo da gol i on je uspeo na asistenciju Mandžukića da zatrese mrežu, 19. gol u sezoni najboljeg strelca Serije A. Odmah posle toga je zamenjen uz ovacije stadiona, kako bi se odmorio pred Madrid.

Do kraja je Juve mogao da pobedi i ubedljivije, izašao je i Kjelini, na kraju 3:0 i Juventus sa utakmicom više ima +14 bodova u odnosu na Napoli koji će u nedelju uveče dočekati Torino.

Juventus - Frozinone 3:0