Juventus imao 2:0, onda je Milan učinio nemoguće za 18 minuta!

Autor: Milovan Longinov
Tuesday 07.07.2020
23:45

Kakva utakmica na San Siru, Juventusu se desio "Istanbul", srećom po Staru damu, ne tako bolan kao što je bio za Milan 2005. godine.

Juventus je imao sve u svojim rukama večeras - Lacio je izgubio u Lećeu, a šampion priliku da pobedom u Milanu overi titulu i ode na +10. Na sve to, Juventus je imao dva gola prednosti - 0:2, ali je na kraju izgubio 4:2 i Lacio je i dalje u igri!

Da krenemo redom - u prvih 45 minuta gotovo da nismo videli ništa, prava uspavanka, a onda u drugom - šest golova!

Odmah posle pauze, u 47. minutu, Adrien Rabio konačno je podsetio na svoje najbolje dane i postigao efektan pogodak za 0:1.

Samo šest minuta kasnije, Kuadrado šalje dubinsku loptu ka Ronaldu, Romanjoli i Kjaer se sudaraju kao petlići, a Portugalac ne propušta ovaj poklon za 2:0 i svoj 26. pogodak u sezoni.

Delovalo je da Juventus već može da hladi šampanjac na putu ka Torinu i slavi novu titulu, a onda je počeo šou. Milan je u razmaku od 18 minuta postigao ČETIRI gola i došao do istorijskog preokreta.

Sve je počelo u 62. minutu, sudija pokazuje na belu tačku, pošto je Leo Bonući igrao rukom, a sa 11 metara precizan je Zlatan Ibrahimović.

Četiri minuta kasnije, Zlatan je asistent, Kesi na pravom mestu, doduše uz odbitak lopta vara golmana Vojčeha Ščešnjog za 2:2.

Baner

Juventus nije stigao da se oporavi od šoka, nije prošlo ni 60 sekundi, Leao je pobegao po desnoj strani posle nove loše reakcije gostiju, pogađa prvi ugao za preokret i 3:2.

Mauricio Sari nije znao šta ga je snašlo, napravio je trostruku izmenu, ušli su Matuidi, Daglas Košta i Remzi umesto Rabioa, Iguaina i Pjanića, ali to nije pomoglo.

U 80. minutu, tek što je ušao u igru, Aleks Sandro pravi katastrofalnu grešku, poprečnom loptom proigrava Bonaventuru koji iz prve vraća povratnu za Rebića, ovaj zateže za 4:2!

Do kraja, Juventus je imao dobru šansu posle kornera, glavom je tukao Rugani, ali to je bilo sve.

Milan je pobedio u velikom derbiju, dok ovaj poraz možda i neće toliko boleti Juventus, pošto zahvaljujući Lećeu i dalje ima +7 u odnosu na Lacio.