utorak 30.06.2020.
23:39

Odličan meč Juventusa.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Juventus slavi novu pobedu, uspeli su bez nekih velikih problema da prevaziđu gostovanje u Đenovi za 1:3 (0:0).

Od starta se videlo da je Juventus bolji rival. Bilo je pitanje trenutka kada ćemo videti prvu šansu pred golom Perina, a bilo je to u dva minuta, prvo je odbranio udarac Bernardeskija, potom i Ronalda.

U 35. minutu Rabio je mogao bolje da reaguje nakon centaršuta Kvadrada, a onda pred kraj poluvremena nova šansa za Ronalda.

Imali su i domaći nekoliko dobrih napada pred sam kraj poluvremena, ali bez rezultata.

Nismo dugo čekali na "probijanje" odbrane Đenove.

Paulo Dibala pokazuje da je u strašnoj formi nakon koronavirusa, napravio je pravi mali slalom u kaznenom prostoru, šutirao i Perin je samo dokačio loptu, nije uspeo da odbrani.

Bilo je to u 50. minutu, a samo šest minuta kasnije, drugi gol u mreži Đenove. Kristijano Ronaldo je uspeo da prihvati loptu još na polovini terena, brzinom svetlosti je stigao da se namesti na šut i da pogodi veoma jakim udarcem sa 20 metara!

Ipak, najlepši trenutak viđen je u 73. minutu, tada je Daglas Košta primio loptu, namestio se na levu nogu i ubio pauka sa oko 20 metara.

Domaći su uspeli nekako da stignu do utešnog gola, igrao se 76. minut kada je lopta nakon greške odbrane Juventusa stigla do Pinamontija koji ne greši.

Dakle, Juventus siguran, i dalje ima sve u svojim rukama kada se radi o šampionskoj tituli, ali će morati dobro da se potrudi, sledi još zanimljiviji deo sezone jer je i Lacio u dobroj formi.