utorak 25.10.2022.
23:13

A mogli su i mnogo gore da prođu...

EPA-EFE/TIAGO PETINGA

Neverovatan meč odigran je večeras u Lisabonu, gde je Juventus bio na kraju potpunog kraha, kada je Benfika pri vođstvu od 4:1 propustila još nekoliko odličnih prilika, ali je tim Maksa Alegrija uspeo da u finišu meča dođe u situaciju da osvoji bod. Gosti su smanjili na 4:3, a onda u dva navrata mogli da dođu do izjednačenja, što im na do kraja nije pošlo za rukom.

Već u prvom poluvremenu Benfika je obavila najveći deo posla, vodila je sa 3:1 posle prvog poluvremena (jedini gol za goste u tom delu igre bio je delo Dušana Vlahovića) i upravo taj rezultat je - istorijski kada je Juve u pitanju.

Naime, to je prvi put u istoriji Lige šampiona da je Juventus primio čak tri gola u prvom poluvremenu jedne utakmice.