Kad je teško - Sergej, Srbin srušio goste iz Kremone!

nedelja 28.05.2023.
19:57

Lacio ostvario trijumf na krilima reprezentativca Srbije.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Fudbaleri Lacija savladali su na domaćem terenu ekipu Kremonezea rezultatom 3:2 u pretposlednjem, 37. kolu italijanske Serije A.

Posebno je raspoložen bio reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić koji se u dva navrata upisao u strelce.

Rimljani su stigli do vođstva već u četvrtom minutu kada je Elvedin Hisaj posle dodavanja Imobilea uspeo da zatrese mrežu.

Sergej Milinković Savić našao se na pravom mestu u pravo vreme u 37. minutu i posle oštrog centaršuta Pedra lako savladao nemoćnog Sara.

Usledili su crni minuti za Lacio koje je Kremoneze iskoristio na najbolji način da izjednači rezultat u razmaku od samo četiri minuta.

Prvo je Galdameš pogodio u 54. minutu, da bi četiri minuta nakon toga Lazari postigao autogol.

Lazio je na kraju spasio Sergej Milinković Savić, Srbin se našao sam posle odbijene lopte nakon kornera u 89. minutu, te mu nije bilo teško da zatrese praznu mrežu.

Napeto je bilo i u poslednjim trenucima meča, trener Lacija Mauricio Sari zaradio je isključenje, ali to nije smetalo domaćinu da sačuva vođstvo.

Ekipa iz Rima zadržala je drugu poziciju u Seriji A sa 71 bodom, dok je već prežaljeni Kremoneze pretposlednji sa 24 boda.