nedelja 06.10.2024.
17:24

"Bikovi" ponovo lideri Bundeslige, makar na kratko...

Harry Langer/dpa via AP

Fudbaleri Lajpciga savladali su kao gosti ekipu Hajdenhajma rezultatom 1:0 u meču šestog kola nemačke Bundeslige.

"Bikovi" su danas vezali drugu pobedu u Bundesligi, a kada nije proradio Benjamin Šeško, tu je bio Luj Openda koji je svojim golom preuzeo epitet heroja gostiju iz Lajpciga.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, Šeško jeste postigao gol u 52. minutu, ali je on poništen jer su sudije procenile da je Slovenac napravio prekršaj u skoku.

Ipak, spasa za domaćina nije bilo sedam minuta kasnije.

Talentovani Nusa poslao je sjajnu loptu po desnoj strani ka Luju Opendi koji je iz zahtevnog ugla pronašao prostor i zatresao mrežu Milera.

Imao je i Hajdenhajm svojih prilika, Šopner je pogodio prečku, nakon toga je udarac Piringera uspeo da odbrani Gulači, da bi na drugoj strani Openda pogodio stativu u finišu susreta.

Promene rezultata nakon toga nije bilo, pa je Lajpcig današnjom pobedom makar za kratko preuzeo čelnu poziciju Bundeslige sa 14 bodova.