nedelja 05.02.2023.
14:15

Ajaks ponovo odličan.

EPA-EFE/GERRIT VAN KEULEN

Fudbaleri Ajaksa upisali su drugu vezanu pobedu posle odlaska Alfreda Šrojdera pošto su danas u gostima savladali Kambur rezultatom 4:0.

I na ovom meču Ajaks je predvodio kapiten Dušan Tadić koji je najpre pogodio u 16. minutu za 0:1, a potom je i asistirao u 64. Berghausu za 0:3.

Novi trener Džoni Hejtinga ponovo je odlučio da Dušan Tadić bude najistureniji u napadu i to se pokazalo kao dobra odluka.

U 16. minutu nakon lepe asistencije Klasena, Tadić se posle odličnog ubacivanja odlično i snašao pred golom za 0:1.

Ajaks je duplirao vođstvo u 36. minutu, Kudus je probio po desnom boku i vratio povratnu za Berghausa koji je sa peterca poslao loptu u mrežu.

Sve je bilo gotovo u 64. minutu kada je Tadić kao na tacni ostavio loptu za Berghausa, ovaj pogodio malu mrežu za 0:3.

Tadić je imao još nekoliko odličnih proigravanja za svoje saigrače, lako je mogao da upiše još neku asistenciju, ali nedostajala je bolja završnica.

Srbina je u 73. minutu zamenio mladi Brobi, koji je već u 79. poslao loptu pod prečku za ogromnih 0:4.

Isti igrač je u poslednjim trenucima meča postigao svoj drugi gol za konačnih 0:5.

Ajaks je sada treći sa 40 bodova i mirnije čeka ishod današnjeg derbija između lidera Fejenorda i PSV-a, koji je na programu u 14.30.