subota 29.10.2022.
15:21

Belgijanac doneo bodove Sitiju.

EPA-EFE/TIM KEETON

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Lestera rezultatom 1:0 u 14. kolu Premijer lige.

Pep Gvardiola danas nije mogao da računa na lakše povređenog Erlinga Halanda, a iznenađenje je bilo i što je ponovo izostavio Fila Fodena, pa su napad predvodili Griliš, Silva i Alvarez.

Siti je dominirao od samog početka, ali je teško dolazio do pravih prilika, pa je golman Vord lako zaustavljao sporadične pokušaje gostiju. U prevodu, Lester je i danas pokazao da više nije onako loša defanzivna ekipa kao na početku sezone.

Ipak na početku drugog poluvremena, na scenu je stupio maestralni Kevin De Brujne. Namestio je loptu iz slobodnjaka sa 30 metara pogodio same rašlje za 0:1.

Lester je krenuo u ofanzivu, Tilemans je uhvatio strašan volej posle pet minuta, ali je Ederson odlično intervenisao.

Brendan Rodžers je uveo i Ihenača, ali je i Pep odgovorio jačanjem odbrane sa Rubenom Dijašom.

Upravo je Ihenačo u finišu imao opasan šut sa desnog boka, ali je opet na mestu bio Ederson.

Lester je najbliži golu bio u poslednjim trenucima meča, i to posle pravog karambola, Stouns je glavom izbio i pogodio Rubena Dijaša u glavu i od njegove se umalo odbila u mrežu.

Siti je do kraja uspeo da sačuva vođstvo i tako privremeno preuzme vrh tabele sa bodom više od Arsenala, koji u nedelju dočekuje Notingem Forest.