Kada petao prestane da kukuriče

Autor: Nemanja Janošev
ponedeljak 11.10.2021.
19:23
Izvor: Sportske.net

Torino i njihov nikada prodati dragulj.

 EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO
EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Povezane vesti

"Šta bi bilo, kada bi bilo". Mogao bi tako da krene tekst posvećen jednom od najtalentovanijih italijanskih napadača iz prethodih godina koji je ostao zacementiran u mestu iako je lako mogao da pođe u veću sredinu i možda postane još ubojitiji.

Sada je na izlaznim vratima kluba sa kojim se poistovetio. Kluba čiji je kapiten i koji ga je dizao u nebesa do pre nekoliko godina, a sada stagniraju, kako on, tako i sama organizacija.

U pitanju je Andrea Beloti. Dvadesetsedmogodišnji momak rođen u Lombardiji, odnosno Bergamu, čija karijera je zenit dostigla pre nekoliko sezona kada je žario i palio "čizmom". Mnogi smatraju da je tada Urbano Kairo trebalo da prihvati ponude koje su stigle na adresu "bikova". Govorilo se o ciframa od 60, 70 miliona evra, ali ostao je, a potom je njegova forma drastično pala.

Ima kontinuitet, istina. Otkako je stigao u Torino iz Palerma 2015. godine uvek je imao dvocifren broj golova u Seriji A. Međitim, nikada nije uspeo da ponovi sezonu 2016/17 kada je mrežu tresao čak 26 puta. To je još od Valentina Macole i sezone 1946/47 najbolji golgeterski učinak nekog fudbalera "granate" u Seriji A!

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Utkao se popularni Galo (prim. aut. petao na srpskom) u istoriju zidina Olimpijskog stadiona u gradu Fijata, našao se među osam najboljih strelaca kluba, ali utisak je da je trebalo odavno da potraži utočište među "zverkama", pa šta bude... Ovde bi ga uvek rado dočekali.

Od te "godine otkrovenja", Galo Beloti davao je golove u sledećim merama: 10, 15, 16, 13, s tim da je u poslednjoj sezoni imao ulogu da nešto više upošljava saigrače, te je dodao sedam asistencija.

Vreme rastanka sa "bikovima" se bliži. Ugovor mu ističe 2022. godine, neće biti produžen i kao njegova naredna destinacija spominje se Inter. Tu je navodno i Zenit, a priča se i o Milanu. Imaće opcija jedan od najkonstantnijih napadača Serije A, u to nema sumnje, ali imao ih je i ranije, kada su mogli bolje proći svi iz te situacije. Pa kud puklo, da puklo...

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke