Neverovatan meč, 106 minuta, tri penala, dva crvena kartona i remi Kadiza i Hetafea!

Autor: Mladen Heleta
petak 10.03.2023.
23:17

Gosti odneli bod u dubokoj nadoknadi.

EPA-EFE/Roman Rios

Haotičnu utakmicu su odigrali Kadiz i Hetafe na premijeri 25. kola La Lige i na kraju remizirali rezultatom 2:2, posle scena koje se retko dešavaju.

Viđena su tri penala, dva crvena kartona i gol u 16. minutu nadoknade vremena.

Domaćin je poveo preko Sobrina u 39. minutu, a izjednačio je Enes Unal u 61. minutu iz penala.

Delovalo je da će se ovaj duel završiti remijem 1:1, ali tako nisu mislili igrači Kadiza.

Izvršili su pritisak u finišu, a činilo se da se trenutak odluke desio u 80. minutu kada je štoper Hetafea Duarte skrivio jedanaesterac i dobio drugi žuti karton.

Precizan sa 11 metara dva minuta kasnije bio je Ruben Alkaraz, za 2:1.

A onda spektakl i haos. Hetafe je svim silama napao i sa desetoricom, sudija je produžio meč za deset minuta, pa je produžio i nadoknadu, a Hetafe je u 114. minutu dobio penal nakon intervencije u VAR sobi, a zbog igranja rukom Espina u svom kaznenom prostoru.

Precizan za konačnih 2:2 u 116. minutu bio je ponovo Enes Unal.

Posle gola jeziva scena. Igrač Hetafea Iglesijas se radovao, a Karselen se zatrčao prema njemu, udario ga u glavu i dobio direktan crveni karton. Ko zna kolika ga suspenzija čeka?

Nemanja Maksimović je odigrao skoro ceo meč za goste iz predgrađa Madrida, zamenjen je u petom minutu sudijske nadoknade vremena i propustio je šou na terenu, dok je Stefan Mitrović ostao na klupi.

Kadiz je 15. na tabeli sa 27 bodova, a Hetafe je 16. sa bodom manje.