petak 06.01.2023.
23:08

Posle košarkaša, ni fudbaleri Valensije nisu večeras bili uspešni.

EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

U drugoj večerašnjoj utakmici 16. kola španske Primere Kadiz je kao gost savladao domaću Valensiju rezultatom 1:0 i tako stigao do veoma važnih bodova u borbi za opstanak.

Kadiz se ovom pobdom probio na 17. mesto sa 15 osvojenih bodova, a Valensija je pretrpela sedmi poraz od početka sezone i ostala je na desetoj poziciji sa 19 bodova.

Trenutak odluke dogodio se već u devetom minutu meča. Sobrino je tada odlično probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, pa poslao povratnu loptu na ivicu šesnaresterca odakle Ruben Alkaraz pogađa desni ugao gola golmana Mamardašvilija - 0:1.

Imala je Valensija dovoljno vremena da uzvrati, ali ne samo da domaći u tome nisu uspevali, nego je Kadiz u pojedinim trenucima mogao i do ubedljivije pobede.

Možda i najbliža izjednačenju Valensija je bila u 69. minutu, kada je Hose Gaja šutirao pod prečku, ali je golman Ledezma odlično intervenisao.

Do kraja, Kadiz je znalački sačuvao minimalnu prednost i makar nakratko ''pobegao'' iz zone ispadanja.