Autor: Aleksandar Golubović
četvrtak 12.05.2022.
20:57

Prekid loše serije baš kad treba.

Fudbaleri Real Sosijedada opravdali su ulogu favorita na svom terenu i slavili protiv Kadiza 3:0 u meču 36. kola španske Primere i tako napravili značajan korak ka plasmanu u Ligu Evrope.

Kadiz je nakon boda u Sevilji i pobedi nad Elčeom stigao na "Anoetu" s namerom da nastavi loš niz rezultata Sosijedada, ali nisu imali dan ovog popodneva.

Domaćin je poveo u 19. minutu golom Aleksandera Solrota na asistenciju Davida Silve, a na pet minuta pre odlaska na poluvreme VAR je poništio gol Kadizu.

Sve je bilo gotovo u 53. minutu kada je Adnan Januazaj sa penala pogodio za konačnih 2:0, kojim se Sosijedad na dva kola pre kraja sezone učvrstio na šestom mestu, koje vodi u Ligu Evrope.

Pobedu je još ubedljivijom načinio Portu golom sa penala u šestom minutu nadoknade vremena.

Do kraja sezone očekuju ih teški dueli protiv Viljareala i madridskog Atletika gde neće imati prava na grešku ukoliko žele da se domognu Evrope.

Sa druge strane, Kadiz je ostao na svega dva boda iznad crte, a pre poslednjeg kola i duela protiv Alavesa čeka ih težak meč protiv Real Madrida.