Kakav meč! Samba ''skinuo'' tri penala, ''Šumari'' na pragu Premijer lige!

sreda 18.05.2022.
00:14

Notingem Forest ide na Vembli.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Posle Hadersfilda, plasman u finale plej-ofa za ulazak u Premijer ligu izborila je i ekipa Notingem Foresta.

Popularni ''Šumari'' su večeras u regularnom toku meča na svom terenu poraženi od Šefild junajteda sa 2:1, ali s obzirom da su prvi meč u gostima dobili sa 1:0, revanš je otišao u produžetke, pa u penal-seriju u kojoj je pala i konačna odluka o finalisti.

Notingem je večeras poveo u 18. minutu golom Džonsona, a preokret Šefildu doneli su Gibs-Vajt u 47. i Flek u 75. minutu meča za 1:2 do kraja regularnog toka.

U produžecima nije bilo golova, a Notingem je penal-seriju dobio sa 3:2. Apsolutni heroj je bio golman ovog tima Bris Samba, koji je odbranio čak tri penala!

Tako će se Notingem Forest u finalu 29. maja na Vembliju boriti sa Hadersfildom za ulazak u Premijer ligu. U slučaju pobede Notingema, bio bi to povratak nekadašnjeg šampiona Evrope u elitno društvo posle 23 godine.