Kakav podvig - Feliks Brih odmah isključio igrača AEK-a, ali Gaćinović slavi duplu krunu!

21:46

Ovo je AEK-ova sezona u Grčkoj!

AEK Athens
AEK Athens

Fudbaleri atinskog AEK-a osvojili su večeras Kup Grčke, po 16. put u klupskoj istoriji!

Oni su večeras na stadionu u Volosu bez prisustva publike savladali ekipu solunskog PAOK-a sa 2:0, a ovaj rezultat dodatno dobija na značaju ako se ima u vidu da je sudija Feliks Brih već u šestom minutu meča isključio fudbalera AEK-a Lazarosa Rotu koji je napravio prekršaj kao poslednji igrač odbrane, u pokušaju da zaustavi kontru rivala.

Dakle, AEK je praktično celu utakmicu odigrao sa fudbalerom manje na terenu, ali je i pored toga pokazao da je bolji od PAOK-a.

Atinjani su poveli u 26. minutu golom Mukoudija, a konačnih 2:0 postavio je Paolo Fernandeš u nadoknadi vremena.

On je samo nekoliko minuta ranije zamenio našeg Mijata Gaćinovića koji je bio starter u pobdničkoj ekipi.

Na drugoj strani, Andrija Živković je od prvog minuta igrao za ekipu PAOK-a, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima.

AEK je ovim trijumfom kompletirao trofeje za sezonu 2022/23, s obzirom da je prethodno osvojio i šampionsku titulu.