četvrtak 18.03.2021.
10:46

Prošlo je mesec dana od kada je debitovao.

Beta/Dragan Gojić/Ds

Bivši napadač Crvene zvezde Ričmond Boaći, koji se zimus rastao sa crveno-belima, karijeru je nastavio u Poljskoj, u ekipi Gornjika.

Svoj debi, bar kada je statistika u pitanju, imao je u Kup utakmici protiv Rakova, kada je na terenu proveo samo minut, a minutaža je počela da mu raste od naredne utakmice protiv Stala u šampionatu Poljske, kada je odigrao pola sata.

Potom je protiv Lehje odigrao svih 90 minuta, ali je njegov tim izgubio sa 2:0. Usledio je derbi sa Legijom i novi poraz Gornjika (1:2), kada je Boaći odigrao 37 minuta, opet bez postignutog gola.

Posle toga je, do sada, odigrao još dve utakmice, u obe je bio starter, protiv Visle (0:0) i Zaglebja (2:0), ali još uvek čeka na golgeterski prvenac u novom klubu.

Narednu priliku Boaći će imati prekosutra, kada se Gornjik ponovo sastaje sa Rakovom, ovoga oputa u prvenstvu, kada će imati prilkiku da mu se revanšira za poraz u Kupu (4:2).