subota 11.05.2024.
20:08

Kakav tim!

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Bolonje savaldali su Napoli rezultatom 0:2 na stadionu "Dijego Armando Maradona" u 36. kolu Serije A.

Kakva Bolonja? Strašna Bolonja! Nije mogao Napoli protiv mastermajnda Tijaga Mote iako im se ukazala šansa da ugroze rivala iz "univerzitetskog grada".

Den Endoj u devetom i Stefan Poš u 12. minutu potpuno šokiraju prošlogodišnjeg šampiona. Izuzetna pas igra prethodnila je prvom pogotku, malo i sreće, ali odlično je to ispratio Endoj i glavom smestio loptu u mrežu Mereta.

Stefan Poš je takođe glavom postigao gol, ovaj put posle kornera, a onda je Mateo Politano imao idealnu situaciju da vrati meč u egal pošto je Viktor Osimen iznudio penal u 21. minutu. No, sjajna odbrana Ravalje i ispostaviće se to je bio konačan ishod meča.

Bolonja preskače Juve na trećem mestu sa 67 bodova i utakmicom više. Napoli je na osmoj poziciji i Evropa im nije sigurna. Navijaće za Fjorentinu u Ligi konferencija.