nedelja 20.05.2018.
22:05

Za poslednje mesto u Ligi 1 naredne sezone boriće se Tuluz i Ažaksio.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Posle velike drame koja je trajala preko dva sata, Avr je savladao Ažaksio posle boljeg izvođenja penala i tako došao u priliku da se sa Tuluzom "pobije" za poslednje mesto u Ligi 1.

Regualrni deo utakmice završen je rezultatom 1:1, oba gola su pala u prvom poluvremenu, Žimbe je doveo Ažaksio u vođstvo u 17. minutu, izjednačio je Mateta u 36.

Ušlo se u produžetke, u prvom nije bilo promene rezultata, a u drugom je usledila velika drama.

U 108. minutu Kutedur je skrivio penal i dobio crveni karton, a Mateta doveo Avr na prag baraž meča.

Međutim, tri minuta posle penala pala su još tri isključenja, pocrveneli su Mateta i Bain iz Avra i Sainati iz Ažaksioa.

Zbog tih turbulencija drugi produžetak je produžen pet minuta, a u poslednjim sekundama rezervista Korzikanaca Kamara pogađa za 2:2!

Penale su bolje šutirali fudbaleri Ažakjoa, sva petorca su bila precizna, Ferhaz iz Avra je promašio  prvoj seriji, pa su tako Korzikanci došli do prilike da se sa Tuluzom bore za mesto u eliti.