četvrtak 16.11.2023.
20:45

I to u finišu meča, za pobedu svog tima!

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U Africi su počele kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, a vezista Crvene zvezde Gelor Kanga je odmah došao do izražaja.

On je nastupio za selekciju Gabona koja je dočekala reprezentaciju Kenije u meču prvog kola kvalifikacione Grupe F i na kraju bio čovek odluke za pobedu domaćeg tima rezultatom 2:1.

Poveli su Kenijci, koji su golom Jume u 40. minutu rešili prvo poluvreme u svoju korist, ali je u nastavku reprezentacija Gabona izborila preokret.

Na izjednačenje se čekalo do 60. minuta, kada je Buanga pogodio za 1:1. Taj rezultat je ostao na snazi sve do 88. minuta meča, kada je usledio najlepši trenutak meča - prelep gol Gelora Kange koji je iskosa sa leve stranje poslao pravi projektil sa oko 25 metara u protivničku mrežu za konačnih 2:1. Doduše, bilo mu je ostavljeno previše prostora za taj udarac, ali to ne umanjuje efektnost njegovog pogotka koji možete da vidite u prilogu.