Kakvo je ovo čudo od deteta, Haland spakovao tri komada za 20 minuta za potpuni preokret!

subota 18.01.2020.
17:28

Pobeda Dortmunda, sjajni srpski fudbaleri u pobedi Ajntrahta.

Tom Weller/dpa via AP

Keln je na svom terenu dočekao Volfsburg, a rezultat je bio u korist domaćina, 3:1. Već nakon prvog dela igre domaćin je bio bolji, vodio je sa 2:0 golovima Kordobe koji je bio odličan u prvih 45 minuta, a na 3:0 povisio je Hektor u 62. minutu.

Sve što su gosti uspeli da urade jeste da smanje rezultat u 66. minutu, a gol je postigao Štefen.

Majnc je na svom terenu dočekao Frajburg, a rezultat je bio u korist gostiju, 1:2. Domaćin je napadao, imao prilike, ali nije uspeo da postigne niti jedan gol u prvom poluvremenu, da bi gosti koristili svoje šanse.

Prvi gol smo videli u 28. minutu preko Kvon Čang-Hona koji je pogodio na asistenciju Petersena, da bi upravo Petersen dokusurio domaćina u 41. minutu meča. Domaći su uspeli samo da ublaže pobedu gostiju, Mateta je uspeo da postigne gol

Mijat Gaćinović i Filip Kostić su igrali bitnu ulogu u pobedi Ajntrahta protiv Hofenhajma u gostima. Ekipa iz Frankfurta je slavila sa 1:2, bilo je dosta neizvesno, a srpski reprezentativci su zabeležili po asistenciju.

Poveo je Ajntraht preko Basa Dosta u 18. minutu utakmice, da bi Stafilidis izjednačio tri minuta nakon početka drugog poluvremena. Ipak, Čendler je uspeo da postavi konačnih 1:2 u 62. minutu nakon asistencije Kostića.

Verder iz Bremena je uspeo da uzme sva tri boda na gostovanju Fortuni u Dizeldorfu. Strelac jedinog gola na ovom meču je bio Moisander u 67. minutu.

Najinteresantniju utakmicu videli smo u Augsburgu, gde je Borusija iz Dortmunda uspela da slavi sa neverovatnih 3:5 iako je bila u zaostatku od dva gola. Apsolutni junak ovog meča jeste Haland, pridošlica iz Salcburga, momak od svega 19 godina koji je postigao het-trik.

Augsburg je vodio od 34. minuta, Niderlehner je postigao gol, a kada je početkom drugog dela Rihter povisio na 2:0 domaćin je bio daleko bliži pobedi. Ipak, Brant je smanjio u 49. minutu, a samo 6 minuta kasnije novi gol u mreži Dortmunda koji je postigao Niderlehner.

Onda ključni detalj meča. U 56. minutu Haland ulazi umesto Piščeka, postiže gol samo tri minuta kasnije, da bi Sančo u 61. minutu izjednačio rezultat.

Igrao se 70. minut kada je Haland postigao svoj drugi gol na meču, da bi svoj het-trik kompletirao u 79. minutu.

Augsburg - Borusija D. 3:5
Fortuna - Verder 0:1
Keln - Volfsburg 3:1
Hofenhajm - Ajntraht 1:2
Majnc - Frajburg 1:2