Kakvo veče Huntelara! A ušao je tek u 89. minutu...

četvrtak 14.01.2021.
21:59

Delovalo je da će Ajaks opet kiksnuti, ali...

Epa/Jasper Ruhe

U utakmici 16. kola šampionata Holandije, Ajaks je večeras kao gost savladao ekipu Tventea rezultatom 3:1.

Na taj način, Ajaks je prekinuo mini-seriju remija iz prethodna dva kola, a malo je nedostajalo da i ovoga puta ''Kopljanici'' ostanu bez pobede.

Ajaks je poveo već u sedmom minutu meča, golom sve boljeg Sebastijana Alera i tu minimalnu prednost su Dušan Tadić i drugovi dugo održavali, sve do 84. minuta, kada je Plegezuelo doneo izjednačenje Tventeu - 1:1.

Pet minuta kasnije, Klas Jan Huntelar ulazi u igru umesto Gravenberha i već u narednom, 90. minutu na asistenciju Alera pogađa za novo vođstvo Ajaksa.

Tu se Huntelar nije zaustavio, pa je u drugom minutu nadoknade  vremena postigao još jedan gol i postavio konačnih 3:1 u korist Ajaksa, koji sada na vrhu tabele ima tri boda više od Fejenorda i Vitesea na deobi drugog mesta.