Kaljari naneo bolan poraz "našem" Torinu!

nedelja 27.02.2022.
14:30

Pobegli iz opasne zone.

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Fudbaleri Kaljarija slavili su na gostovanju protiv Torina 1:2 u 27. kolu italijanske Serije A.

Gosti iz Sardinije bolje su ušli u meč i imali prvu priliku preko napadača Žoaa Pedra. To je bio nagoveštaj onoga što se dogodila u 21. minutu. Tada je Kaljari poveo, Alberto Grasi je sjajno proigrao Rola Belanovu, a ovaj doveo svoj tim do vođstva.

Do kraja poluvremena pokušao je Pjaca da donese izjednačenje Torinu, ali je ostalo 0:1.

Posle samo deset minuta drugog poluvremena, sjajni Andrea Beloti postiže izjednačujući pogodak za domaćina. On se sjajno snašao u šesnaestercu gostiju i u svom stilu matirao golmana protivnika, našeg Vanju Milinkovića-Savića.

Gosti su stigli do pobedonosnog pogotka u 62. minutu kada je Alesandro Dajola sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i tako doneo važna tri boda Kaljariju koji je u borbi za opstanak.

Torino do kraja utakmice nije stvorio ozbiljniju šansu za izjednačenje. U domaćoj ekipi Saša Lukić je odigrao 85. minuta, dok Vanja MIlinković-Savić nije mogao ništa kod oba primljena pogotka.

Kaljari je trenutno 17. sa 25 bodova, dok Torino zauzima 11. poziciju sa 33 osvojena boda.