KAN - Posle ludnice u penal seriji poznat prvi četvrtfinalista

nedelja 23.01.2022.
19:57

Uzbudljiv meč u Kamerunu.

PA-EFE/GAVIN BARKER

Prvi četvrtfinalista Kupa afričkih nacija je Burkina Faso, koja je pobedila Gabon posle penala 8:7 (1:1).

Ključni igrač egularnog dela meča bio je Bertrand Traore.

Obisa je u 15. minutu grubo startovao i sudija je uz konsultovanje VAR-a odlučio da je penal za Burkinu. Međutim, Traore nije uspeo da ovo realizuje u gol, pošto mu je golman odbranio šut.

Ipak, nešto kasnije fudbaler Aston Vile se iskupio za promašaj.Uputio je jak udarac sa velike udaljenosti i poslao loptu u donji levi ugao za 1:0.

Gabon e izjednačio pred kraj poluvremena, ali je sudija svirao ofsajd, tako da je raodvanje kratko trajalo.

Po povratku na teren posle drugog žutog kartona Obisa je isključen i Gabon je nastavio sa desetoricom od 67. minuta.

Burkina Faso je pokazala veliku inicijativu do kraja. Imala je nekoliko ozbiljnih prilika, ali golman Gabona bio na visini zadatka.

Gabon je stigao do neverovatnog izjednačenja sa igračem manje. Posle prekida prvi u skoku bio je Manga za 1:1 u 91. minutu utakmice i produžetke.

U produžecima Burkina je stigla do gola, ali je ubrzo poništen zbog nedozvoljene pozicije, pa je pobednik odlučen posle penala.

Posle penal serije slavila je ekipa Brukine Faso.

Prvi je šutirao Gabon.

Buanga je sigurno poslao loptu u mrežu, Kabore je izjednačio šutom u gornji desni ugao za 1:1

Meje je rutinski zatresao, Utara pogađa za 2:2

Bupenza se upisao, kao i Tabsoba, pa je i dalje nerešeno.

Kangin šut je odbranjen, ali ne koristi ovo Burkina, pošto je Simpore promašio ceo gol. I dalje je 3:3 u penal seriji.

Poko se upisao, kao i Jago, 4:4.

Kapiten Manga bio je uspešan, Gira takođe za 5:5.

Ameka je lako postigao pogodak, Konate je nastavio seriju za 6:6.

Japende je promašio, ali Tabsoba ne koristi šansu i serija se nastavlja.

Palun pogađa prečku za Gabon, i Burkina ovo koristi za 7:6.