KAN - Alžir se obrukao protiv silnih "slonova", Ekvatorijalna Gvineja za istoriju!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 20.01.2022.
18:58

U terminu od 17 časova danas su igrane preostale dve utakmice u grupi E Afričkog kupa nacija.

Twitter ACN
Twitter ACN

Obala Slonovače slavila je u derbiju grupe gde je ubedljivo pobedila Alžir rezultatom 4:1.

"Slonovi" su stekli kapitalnu prednost već u prvom poluvremenu golovima Kesija u 22. i Sangarea u 39. minutu, da bi u 54. Pepe svojim pogotkom napravio dodatni problem rivalu.

Alžir je delovao veoma loše na terenu, Marez je u 60. minutu promašio penal, a slaba je uteha bila pogodak Bendebke u 73. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ale u trećem minutu nadoknade vremena.

Ekvatorijalna Gvineja napravila je veliki podvig, pa je minimalnom pobedom nad Sijera Leoneom uspela da se dokopa nokaut runde KAN.

Čovek odluke bio je Pablo Ganet u 38. minutu.

Obala Slonovače i Ekvatorijalna Gvineja idu u osminu finala kontinentalnog takmičenja, Sijera Leone nije uspela da to ostvari u konkurenciji svih trećeplasiranih ekipa, dok je Alžir doživeo pravu katastrofu pošto je osvojio tek jedan bod.

"Slonovi" će snage odmeriti sa Egiptom, nema sumnje da nas čeka pravi afrički derbi, dok će Ekvatorijalna Gvineja igrati protiv pobednika grupe F.