KAN - Alžir se osramotio, Mauritanija sanja osminu finala!

23:03

Angola i Burkina Faso već su tamo.

twitter
twitter

Fudbaleri Mauritanije šokirali su Alžir i slavili sa 1:0 u meču poslednjeg kola grupe D na Kupu afričkih nacija.

Tako je selekcija sa ogromnom reputacijom u Africi ekspresno ispala sa turnira, jer je zauzela poslednje mesto u grupi sa svega dva osvojena boda.

Mauritanija je do velikog trijumfa stigla pre svega sjajnom igrom u defanzivi, a pobednosni gol postigao je defanzivac Jail Delahi, koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru Alžira u 37. minutu.

Do kraja utakmice Alžir je napadao, ali uzalud, Mauritanija je sačuvala pobedu i nadu da se plasira u osminu finala kao jedna od najboljih trećeplasiranih selekcija u grupnoj fazi.

Među 16 najboljih već su Angola i Burkina Faso koje su večeras odigrale međusobni duel, a slavila je Angola rezultatom 2:0.

Vođstvo Angoli vrednu prvog mesta u grupi doneo je napadač Mabululu glavom u 36. minutu nakon odličnog centaršuta iz slobodnog udarca Fredija.

Konačan rezultat postavio je Zini u trećem minutu nadoknade vremena.