KAN - Filmski preokret Kameruna vredan osmine finala!

20:04

Gvineja prokockala drugo mesto.

AFCON
AFCON

Fudbaleri Senegala i Kameruna plasirali su se u osminu finala Kupa afričkih nacija, epilog poslednjeg kola u grupi C.

I dok je Senegal bez većih problema savladao Gvineju sa 2:0 golovima Abdulaja Seka i Ilimana Endiaja za potvrdu prvog mesta u grupi, totalna "ludnica" viđena je u meču između Kameruna i Gambije.

Kamerun je nakon filmskog preokreta uspeo da se izdigne iz ponora, slavi sa 3:2 i plasira se u osminu finala.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo, a mreže su mirovale, da bi sva lepota fudbala bila viđena u nastavku.

Poveo je Kamerun u 56. minutu golom Karla Toko Ekambija nakon sjajnog centaršuta Enkudua.

Delovalo je da će Kamerun na iskustvo sačuvati stečenu prednost, ali je usledio veliki preokret Gambijaca. Izjednačila je Gambija u 72. minutu pogotkom Abile Džaloua, da bi pet minuta pre kraja Ebrima Koli doneo vođstvo Gambijcima ibacio na kolena Kamerunce.

Međutim, to je bio tek početak velike drame. Kamerun se nije predao. Samo dva minuta kasnije došlo je do izjednačenja posle autogola štopera Gambije Džejmsa Gomeza.

Usledila je totalna inicijativa Kamerunaca i gol vredan osmine finala. Igrao se 91. minut kada je Enkudu odlično izveo korner, a štoper Kristofer Vu doneoogromnu radost Kameruncima.

Gambija je do kraja meča postigla pogodak, i to preko Muhameda Sanea, ali je on poništen zbog očiglednog igranja rukom.

Na kraj je Gvineja zbog slabije gol-razlike završila na trećem mestu, pa će na plasman među 16 najboljih morati da sačeka, dok je Gambija poslednja u grupi bez bodova.