KAN - Gambija nastavlja da piše istoriju, pao je i Tunis, Mali lako sa Mauritanijom!

21:56

Danas smo dobili epilog i u grupi F Afričkog kupa nacija.

Twitter CAN
Twitter CAN

Mali je pobedom na Mauritanijom od 2:0 overio plasman u osminu finala sa prvog mesta.

Favorit je poveo već u drugom minutu preko Haidare, da bi Kone u 49. postavio konačan rezultat.

U drugom meču Gambija je ostvarila drugu pobedu u grupi i to protiv Tunisa 1:0.

Tunišani su imali veliku šansu da povedu u finišu prvog poluvremena kada je Bubakar Gaje odbranio penal Jaziriju, a kazna je stigla u trećem minutu nadoknade vremena kada je Jalou svojim pogotkom rešio meč.

Gambija je na taj način sačuvala drugu poziciju, ali je i Tunis uspeo da se plasira u nokaut rundu kao jedan od četiri najbolja trećeplasirana tima u ovogodišnjem izdanju KAN.

Mali će u drugoj rundi igrati protiv Ekvatorijalne Gvineje, Gambiju čeka istorijski okršaj sa Gvinejom u debitantskom nastupu na KAN, dok će Tunis morati do naredne runde preko Nigerije.