23:02

Gvineja Bisao očekivano savladana.

@CAF_Online
@CAF_Online

Večeras je u Obali Slonovače počelo 34. izdanje Afričkog kupa nacija, a u premijernom duelu je domaća selekcija pred 60.000 navijača u Abidžanu pobedila Gvineju Bisao rezultatom 2:0, u prvom kolu grupe A.

Osporavani napadač Crvene zvezde Žan-Filip Kraso našao se u startnoj postavi "slonova" i to u konkurenciji nekolicine vrhunskih saigrača (Pepe, Kuame, Gradel...), a partijom koju je pružio je u potpunosti opravdao poverenje selektora Gasea.

Odigrao je 61 minut i upisao se u listu strelaca.

Domaćin, koji je jedan od favorita ovog turnira, poveo je već u četvrtom minutu, kada je igrač saudijskog Al Nasra Seko Fofana postigao efektan pogodak sa distance.

Kraso je prednost udvostručio u 58. minutu. On se sjajno snašao u gužvi koja je nastala u kaznenom prostoru Gvineje Bisao posle pasa Bambe sa leve strane, napravio je nekoliko fantastičnih poteza, namestio se na šut i matirao golmana Đoka.

Treba napomenuti da Sebastijan Aler nije bio u protokolu Obale Slonovače, verovatno zbog lakše povrede, pa ga treba očekivati u nastavku turnira.

Sutra se u sklopu ove iste grupe sastaju Nigerija i Ekvatorijalna Gvineja.