KAN - "Lepotica" Masuakua overila plasman DR Konga u polufinale!

petak 02.02.2024.
23:06

Gvineja povela, pa stala...

AP Photo/Themba Hadebe

Fudbaleri DR Kongo plasirali su se večeras u polufinale Kupa afričkih nacija pošto su savladali ekipu Gvineje rezultatom 3:1.

DR Kongo će se u polufinalu KAN-a sastati sa boljim iz duela između Malija i Obale Slonovače.

"Leopardi" su na mala vrata, polako, ali sigurno stigli nadomak borbe za trofej namenjen najboljoj selekciji "Crnog kontinenta", a potvrda toga bio je i trijumf u Abidžanu.

Nije sve počelo dobro po DR Kongo pošto je Mohamed Bajo sa penala u 20. minutu doveo Gvineju do vođstva.

Odgovor favorita bio je konkretan sedam minuta kasnije kada je Šansel Mbemba najbolje reagovao posle gužve u kaznenom prostoru rivala.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo izabranicima Sebastijena Desabrea, a preokret je doneo Joane Visa sa penala u 65. minutu utakmice.

Konačan rezultat postavio je Artur Masuaku fantastičnim golom u 82. minutu kada je prevario Konea, a kojim je i definitivno otklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika.