petak 02.02.2024.
19:57

Zaslužena pobeda "Super orlova"!

EPA-EFE/LEGNAN KOULA

Prvi polufinalista Afričkog kupa nacija je reprezentacija Nigerije koja je večeras u Abidžanu savladana reprezentaciju Angole rezultatom 1:0.

Ne možemo reći da je bilo kvalitetnijeg protivnika u prvom poluvremenu, ali su Nigerijci ti koji su stigli do prednosti prvi.

Fudbaler Nanta Mozes Sajmon je bio ekstremno brz i praktično je sam završio ogroman posao, prvo je stigao do lopte, potom se probio po levoj strani, uposlio Lokmana koji je pogodio za 1:0.

Igrao se 41. minut.

U nastavku reprezentacija Angole nije imala snage da parira Nigeriji, očigledno kvalitetnijoj reprezentaciji, praktično su bili bez šuta u okvir gola do pred sam kraj meča, pa je Nigerija zasluženo prošla u narednu fazu, polufinale.

Nigerija je postigla još jedan gol do kraja utakmice, učinio je to Viktor Osimen glavom, ali se ispostavilo da je bio u ofsajdu.

U polufinalu će Nigerija igrati protiv pobednika duela Zelenortska ostrva-Južna Afrika.