KAN - Senzacija, Benin sa igračem manje izbacio velikog favorita!

petak 05.07.2019.
21:17

Fudbalska reprezentacija Benina je u osmini finala uspela da savlada favorizovani Maroko.

EPA-EFE/Ryan Wilkisky

Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, fudbaleri Benina su se plasirali u četvrtfinale Kupa afričkih nacija.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1 (0:0), otišlo se u produžetke u kojima nije bilo golova, pa su penali rešavali.

Selekcija Benina povela je u 53. minutu preko Adilehua, da bi En Nesiri poravnao rezultat 20ak minuta kasnije.

Veliku šansu su imali Marokanci u šestom minutu nadoknade, ali je sjajni Hakim Zijeh promašio jedanaesterac.

Otišlo se u produžetke, u kojima nakon sedam minuta igre Benin ostaje sa igračem manje, drugi žuti zaradio je Adenon.

Ipak su uspeli da odole napadima protivnika i izbore se za penale, gde su zahvaljujući promašajima Bufala i En Nesirija, sa četiri realizovana udarca sa kreča, napravili pravu senzaciju.

Benin će u četvrfinalu igrati sa boljim iz duela Ugande i Senegala, koji je na programu večeras.