KAN - Sudija "ojadio" Manea i drugove, Alžir je novi prvak Afrike!

petak 19.07.2019.
22:53

Penal je bio, ali pehar ide na sever kontinenta.

EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Reprezentacija Alžira postala je novi prvak Afrike pošto je u finalu Kupa afričkih nacija u Kairu savladala Senegal rezultatom 1:0.

Nije još ni pošteno krenuo meč, a "pustinjske lisice" su već povele u drugom minutu uz dosta sreće golom Bagdada Buneđaha.

Usledila je potom terenska inicijativa Senegalaca koji su nekoliko puta pretili preko Nijanga, međutim do odlaska na odmor promene rezultata nije bilo.

Mnogo uzbuđenja videli smo i u drugom poluvremenu, a najviše pažnje privukla je odluka sudije da opozove sopstvenu odluku da dosudi penal za Senegalce i to nakon odgledanog VAR snimka na kojem se jasno vidi da je jedan od igrača Alžira igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Krenula je ekipa Aliua Sisea na sve ili ništa, ali su Alžirci ipak uspeli da se odbrane do kraja meča i tako osvoje drugu titulu prvaka Afrike.