KAN - Remi Tunisa i Malija, "orlovi" zadovoljni, a "orlovi Kartagine" imaju problem

subota 20.01.2024.
23:00

Mali je već u osmini finala.

AP Photo/Sunday Alamba

Fudbaleri Tunisa i Malija remizirali su rezultatom 1:1 u Korhogu, u utakmici drugog kola E grupe Afričkog kupa nacija u Obali Slonovače.

Mali sada ima četiri boda, praktično je u osmini finala i ostaje mu da se u poslednjem kolu bori za što bolju poziciju. Tunis je osvojio prvi bod na turniru, posle šokantnog poraza od Namibije u prvom kolu, pa će morati da savlada Južnu Afriku ako želi u nokaut fazu.

Sutra se u ovoj grupi sastaju Namibija, koja ima tri boda, i Južna Afrika, koja je bez bodova.

Mali je bolje krenuo i poveo je u 10. minutu preko Sinajoka. On je dobio pas od Dumbije i sve sam uradio. "Protutnjao" je pored dvojice čuvara, tukao sa 12 metara iskosa sa leve strane i uz pomoć stative zatresao mrežu, za 0:1.

Izjednačenje je stiglo deset minuta kasnije. Tunis je izveo sjajnu i brzopoteznu akciju na polovini Malija, a ona se završila asistencijom Abdija sa leve strane i pogotkom Hamze Rafije, udarcem iz punog trka za 1:1.

U drugom poluvremenu je Mali kontrolisao situaciju, mada su ekipe bile i previše oprezne.

Ipak, u 78. minutu je Mali imao kololasnu šansu preko Sinajoka, ali se strelac prvog pogotka obrukao i prebacio gol sa svega nekoliko metara.

U finišu je priliku da zaigra za Mali dobio i famozni Fuseni Dijabate, bivši igrač Partizana.