KAN - Tunis u četvrtfinalu, Sadika centimetri delili da postane heroj Nigerije

nedelja 23.01.2022.
21:54

Velika pobeda Tunisa.

Fudbalska reprezentacija Tunisa plasirala se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija, pošto je danas pobedila selekciju Nigerije rezultatom 1:0.

Trenutak odluke pao je u 47. minutu kada je Msakni šutirao sa 20 metara, a golman Nigerije loše reagovao i primio gol za 1:0.

Nigerija je dodatno bila u problemu kada je u igru ušao Aleks Ivobi, koji je u 59. minutu zamenio Ihenača, a u 64. dobio direktan crveni karton zbog neopreznog i preoštrog starta.

Nigerijci su sa igračem manje imali nekoliko prilika, a najbolju je imao bivši napadač Partizana Umar Sadik. On je ušao u 75. minutu, a u poslednjim trenucima meča je pobegao po desnoj strani, golman Tunisa je već pao, ali je šutirao za malo pored stative.

Tunis je uspeo da sačuva prednost i plasira se među osam najboljih, gde je ranije danas plasman obezbedila i Burkina Faso.

Zanimljivo je i to da je Nigerija do osmine finala došla maksimalnim učinkom i tri pobede, dok je Tunis jedva sa tri boda iz grupe prošao dalje...