četvrtak 10.11.2022.
22:45

Deveta pobeda Lacija u prvenstvu.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Fudbaleri Lacija savladali su ekipu Monce minimalnim rezutatom 1:0 u poslednjem meču 14. kola italijanske Serije A.

Ceo meč za nebesko-plave je sa kapitenskom trakom na ruci odigrao Sergej Milinković-Savić.

Tok utakmice je mogao otići u potpuno drugačijem smeru da u 13. minutu sudija zbog ofsajda nije poništio fenomenalan gol petom fudbalera gostiju Andree Petanje.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, te je Lacio pojačao pritisak u nastavku meča. Inicijativa se isplatila u 69. minutu kada je gol postigao sedamnaestogodišnji rezervista Luka Romero. Romeru je ovo bio prvi pogodak u dresu svetlo-plavih.

Sa ovom pobedom Lacio se probio na drugo mesto na tabeli i sada zaostaje osam bodova za prvoplasiranim Napolijem. Monca je na 14. mestu sa 13 osvojenih bodova.