ponedeljak 28.09.2015.
22:53

Ekipa Roberta Martineza odnela sva 3 boda sa teškog gostovanja.

Beta/AP Photo/Jon Super

Everton je zabeležio novu pobedu, ovoga puta klub iz Liverpula je slavio na gostovanju  protiv Vest Bromvič Albiona rezultatom 3-2.

U prvom poluvremenu dve ekipe su bile izjednačene a prvu pravu šansu imao je Ros Barkli, ali nije uspeo da zahvati loptu na pravi način.

Ovaj promašaj je brzo kažnjen, nakon dve greške fudbalera kluba iz Liverpula, Geret Beri je izgubio loptu, a Džejms Morison je asistirao Saidu Berahinu koji je zatresao mrežu Tima Hauarda.

U drugom poluvremenu 'Vrećice' su uspele da udvostruče prednost. Nakon idealno izvedenog kornera Krisa Branta, najviši u skoku je bio Kreg Doson i doneo svom timu prednost od 2-0.

Već u narednom napadu usledio je odgovor Evertona, Romelu Lukaku je postigao pogodak nakon idealnog centaršuta Đerara Deloufeua.

U 75. minutu 'Karamele' stižu do izjednačenja, Aruna Kone je postigao pogodak nakon asistencije Lukakua. Ovaj pogodak možda ide na dušu pomoćnog sudije, jer liči da je prilikom dodavanja igrač iz Obale Slonovače bio u ofsajdu.

Tačku na ovaj meč stavio je najbolji pojedinac na terenu Romelu Lukaku koji je novim golom doneo nova 3 boda svojoj ekipi.