nedelja 11.12.2016.
23:00

U okviru 13. kola argentinske primere sastali su se ljuti rivali, River Plejt i Boka Juniors.

BETA/AP Photo/Natacha Pisarenko

Na čuvenom "Monumetntalu" viđen je pravi fudbalski spektakl, ali domaći navijači ne mogu biti zadovoljni krajnjim ishodom velikog derbija Argentine.

River Plejt je ugostio Boku Juniors, gosti su na kraju slavili nakon preokreta, nošeni apsolutnim igračem utakmice Karlosom "Karlitom" Tevezom!

Na kraju je bilo 2:4 (2:1) za Boku, pomenuti Tevez je učestvovao u prva tri gola gostiju.

Poveli su fudbaleri Boke golom Valtera Bova u 14. minutu utakmice.

Nakon 20 minuta, domaći stižu do izjednačenja, strelac za ekipu koju sa klupe predvodi legenda kluba Marselo Galjardo bio je talentovani napadač Driusi.

Rapsodija na tribinama "Monumentala" je usledila samo šest minuta kasnije, River preko velike želje PSŽ-a Lukasa Alarija dolazi do preokreta.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je u nastavku stvari u svoje ruke preuzeo Tevez.

Bivši napadač Vest Hema, Mančester junajteda, Sitija i Juventusa je iskoristio neoprezno izletanje golmana domaće ekipe, uzeo mu loptu i pogodio nebranjenu mrežu. Neshvatljiv potez golmana Rivera Batalje, koji je istrčao na više od 20 metara od svog gola.

Potpuni preokret i šok za domaće navijače usledio je 20 minuta kasnije, ponovo je Tevez bio i u centru pažnje.

Čovek čije srce pripada Boki zbog koje je odbio "milione i milione", fenomenalno je šutirao sa ivice kaznenog prostora Rivera i zatresao mrežu ljutog rivala.

Do kraja su gosti postigli još jedan pogodak, Senturion je naterao golmana domaće ekipe da još jednom vadi loptu iz svoje mreže u 94. minutu.

Boka se ovim trijumfom popela na čelo tabele, River je ostao na 10. mestu sa devet bodova manje.