subota 10.09.2022.
18:15

Lopetegi sačuva posao.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Fudbaleri Sevilje savladali su Espanjol u gostima sa 3:2 u 5. kolu španske Primere.

Tako je ekipa iz Andaluzije uspela da prekine niz od pet utakmica bez pobede i tri uzastopna poraza.

Utakmica je počela sjajno za Lopetegijevu ekipu. Desni bek Karmona asistirao je Eriku Lameli za vođstvo gostiju.

Utakmicu života odigrao je mladi Hose Anhel Karmona. On je nakon što je asistirao Lameli postigao i svoj prvenac u dresu Sevilje. Igrao se 26. minut kada je Karmona pogotkom duplirao prednost svog tima.

U 45. minutu sjajni Karmona uspeo je da iskoristi katastrofalnu rekaciju odbrane Espanjola i postigne svoj drugi pogodak na meču.

U četvrtom minutu nadoknade prvog dela Hoselu je iz penala smanjio zaostatak Espanjola.

Uspeo je domaćin da se vrati na samo gol zaostatka u 62. minutu, kada je, pojačanje iz Barselone, Danac Martin Bretvajt pogodio mrežu Bonoa.

Situcije se sa goste dodatno zakomplikovala šest minuta pre kraja, kada je zbog oštrog starta drugi žuti karton dobio strelac prvog pogotka Erik Lamela i ostavio svoj tim sa igračem manje.

Ipak, uspela je Lopetegijeva ekipa da se odbrani u završnici koja je trajal poprilično dugo, čak do 100. minuta,  i stigne do velika tri boda.