subota 28.08.2021.
23:59

Minimalna pobeda Madriđana.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Betis na stadionu "Benito Viljamarin" sa 0:1 ('0:0) u 3. kolu La lige.

Sve je bilo rešeno u drugom poluvremenu kada je Real pojačao gas i stvorio nekoliko opasnih napada, pre nego što je usledio pogodak posle opasne kontre. Huanmi je imao odličnu situaciju da proigra saigrača, izgubio je loptu i tada je Real munjevito krenuo ka napred. Benzema je ugledao Karvahala na drugoj stativi, a sjajni desni bek staloženim udarcem iz polu-voleja doveo svoj tim u vođstvo u 61. minutu.

Domaći su imali želju da poravnaju. Šutirali su u nekoliko navrata ka golu Tiboa Kurtoe, ali je Belgijanac sve uspeo da ukroti. Nisu imali pravu ideju igrači Betisa, sve do poslednjih sekunda kada je Teljo probio pored Militaa, tražio saigrače u šesnaestercu, ali je Montoja slabo šutirao za konačan ishod od 0:1.